Víkendové kurzy lyžování a snowboardingu pro děti od 6 do 18 let

“V sezóně 2023 pořádáme již 17. ročník víkendových kurzů lyžování a snowboardingu!”

Termíny:

leden 2023 – 7., 14., 21., 28.

únor 2023 – 4.

Lokalita:

Vzhledem k nestálosti sněhových podmínek po celou sezónu jsme se opět rozhodli uchovat stávající profil střídaní lyžařských středisek. Letos poprvé zařazujeme skiareál Černá Voda (web), který jak doufáme, se vám bude líbit tak jako nám.  Můžete se také těšit na osvědčený Sedloňov (web) a Šerlišský Mlýn (web). Ve všech výše zmíněných areálech jsou ideální podmínky pro výuku dětí.

Sjezdovky jsou blízko parkoviště, obědy v restauraci nacházející se přímo na svahu, nebo v těsné blízkosti, dětský vlíček s pomůckami pro úplné začátečníky, teplé zázemí pro odpočinek během výuky, které je důležité zejména pro naše nejmenší lyžaře. Ve skiareálu Šerlišský Mlýn disponují novým zasněžovacím systémem a krytým občerstvením.

Odjezdy - autobusová doprava:

7:45 hod. – Hradec Králové, parkoviště u městského koupaliště Flošna (sraz v 7:30 hod.)
8:10 hod. – Třebechovice pod Orebem (nám. T. G. Masaryka)
9:00 hod. – Skiareál (pro klienty bez dopravy)

 • Je možné vyzvednout klienta/y i na jiném stanovišti cestou do skiareálu, avšak pouze po předešlé dohodě s hlavním instruktorem kurzu.
 • Návrat cca v 17:00 hod. (Třebechovice) a 17:15 hod. (Hradec Králové).
 • Žádáme všechny klienty o dochvilnost a ohleduplnost vůči ostatním klientům. V případě zpoždění z jakéhokoliv důvodu, prosíme, kontaktujte vedoucího kurzu na telefonních číslech uvedených v kontaktech.

Obědy:

 • Obědy jsou zajištěny v restauraci v bezprostřední blízkosti sjezdových tratí.
 • Zahrnuje: polévku, hlavní jídlo, teplý čaj.
 • Děti si na místě mohou zakoupit i drobné pochutiny a sladkosti.

Vybavení:

 • Účastnící musí mít následující vybavení: Lyže/snowboard s hranami, bezpečnostním vázáním a brzdou, lyžařské boty (přezkáče), hůlky, teplé a nepromokavé oblečení vhodné pro lyžování či snowboarding, rukavice a čepici (popř. náhradní rukavice) a helmu!
 • Podmínkou účasti kurzu je potvrzení o seřízení bezpečnostního vázání (pořízené na sezónu 2022-2023)! Toto lze nahradit čestným prohlášením rodičů. Rodiče zodpovídají za kompletní vybavení. Kontrola vybavení bude prováděna instruktory před zahájením výuky.
 • Potvrzení o seřízení bezpečnostního vázání je možné získat u našeho partnera Happy Sport, u kterého se na tuto službu vztahuje sleva 25%!

Výuka:

 • Výuka probíhá pod vedením kvalifikovaných instruktorů s licencí lyžování nebo snowboardingu.
 • Děti jsou rozděleny do malých skupin podle úrovně dovedností.
 • U dětí mladších šesti let je nutná účast rodičů nebo jiné dospělé osoby.
 • Do naší výuky zařazujeme velmi efektivní formu nácviku lyžařských a snowboardových dovedností, tzv. “mezilevel”. Ten spočívá ve výuce jeden na jednoho, kdy instruktor působí pouze na jednoho žáka, aby mu umožnil přejít do pokročilejšího oddílu. Toto se dá praktikovat pouze v případě, že je v družstvu takový jedinec, který už se v jednom družstvu „nudí“, ale do dalšího mu ještě malý krůček zbývá. Tato forma výcviku se ukázala být značně přínosná a hodnotná.

Výuka carvingu a freestylu:

Také nabízíme výuku Carvingu pro zkušené lyžaře a výuku Freestylu pro zkušené snowboardisty. Tímto chceme těm, kteří už zvládají bez problémů správně technicky jezdit, nabídnout posun v jejich dovednostech o další stupínek výše. Výuku povedou jen ti nejzkušenější instruktoři v oboru.

 

Freestyle snowboarding je široká škála disciplín, triků a technik, jejichž smyslem je zpestřit obyčejnou jízdu na snowboardu. Ve všech podobách freestylu (skákání, jibbing, jízda v U-rampě nebo předvádění různých triků na rovné sjezdovce) se jezdec snaží předvést něco pohledného, stylového a originálního.

 

 

Carving je druh sjezdového lyžování za použití techniky řezaných oblouků, při které je zdůrazněno hranění – jízda podél hran. Carving je hra s obloukem, rychlostí a polohou těla. Výsledkem této “hry” je sportovní jízda s minimálním smykem. Carving je lyžování celým tělem s výrazným vkloněním do oblouku a otvírá novou dimenzi prožitku.

 

 

Freestyle a carving výuka bude zrealizována pouze při dostatečném počtu účastníků.

Ceník:

Cena zahrnuje:

 

– autobusovou dopravu do areálu a zpět

– kvalifikované instruktory

– úrazové pojištění

– oběd v místní restauraci (polévka, hlavní jídlo, čaj)

– odměny v rámci posledního soutěžního dne

– upomínkové fotografie a video (formou webového odkazu ke stažení)

Slevy a výhody:

 • 25% na seřízení, krátkodobé půjčení a servis lyžařské a snowboardové výzbroje v Happy Sport!
 • 10% na nákup sportovního vybavení v kamenných prodejnách Happy Sport!
 • Slevy na permanentky ve všech areálech
Po zaplacení kurzovného vám bude zaslán slevový kupón v elektronické podobě, který následně uplatníte u našeho partnera Happy Sport. Adresu kamenné prodejny v Hradci Králové naleznete na tomto odkazu.

Pro rodiče:

 • V případě volné kapacity autobusu nabízíme možnost dopravy do vybraného skiareálu a zpět i pro další rodinné příslušníky po dohodě s vedoucím kurzu za cenu jízdného v hodnotě 200,- Kč. Možnost zakoupení obědu v restauraci za 200,- Kč (je třeba hlásit vedoucímu kurzu u autobusu před samotným odjezdem).
 • Tradičně pro vás máme připravenou i výuku lyžování a snowboardingu dospělých. Ta bude probíhat odděleně spíše privátní a tudíž velmi efektivní formou po dohodě s instruktory. Budeme se Vám snažit plně vyjít vstříc a vyhovět Vašim požadavkům. Takže po zimě si budete moci směle říci: „Lyžuje celá rodina!”.
Domluvená výuka je podmíněna objednáním min. 5 dní před plánovaným kurzem.

Platební podmínky:

 • Po odeslání přihlášky vám zašleme fakturu na vaší e-mailovou adresu, kterou jste uvedli v přihlášce. Po zaplacení vám bude zaslán potvrzovací e-mail. Termín platby bude uveden na faktuře
 • Po domluvě se lze přihlásit i pouze na část kurzů, poplatek se přiměřeně krátí. Individuální domluva s hlavním instruktorem před zahájením kurzu.

Storno podmínky:

 • do 31.12. 2022 – 75% ceny kurzu
 • leden 2023 – 100% ceny kurzu
 • v případě sehnání náhradníka z jakékoliv jiné absence, účtujeme pouze manipulační poplatek 100,- Kč
V případě onemocnění klienta v průběhu kurzů, budou vráceny pouze nenaběhlé náklady za dobu nepřítomnosti na výuce (cca 200,- Kč / kurz / dítě) – musí být doloženo lékařským potvrzením. Toto musí být oznámeno před konkrétní sobotou, na kterou dítě nebude moci jet. Veškeré nároky na vrácení kurzovného po uplynutí kurzu, nebudou z naší strany akceptovány.
 
Jelikož se většina nákladů za kurz platí ještě před jeho zahájením, doporučujeme proto zajistit účast náhradní osoby, která bude čerpat výuku v plném rozsahu jako přihlášený klient. Změnu je nutno nahlásit vždy min. 3 dny před zájezdem vedoucímu kurzu, abychom mohli garantovat, že náhradní osoba bude včas pojištěna.

Změna termínu kurzu / programu:

V případě nepříznivých sněhových podmínek si lyžařská škola Sport-zone vyhrazuje právo změny termínu nebo místa kurzu. Tato změna by byla sdělena vždy předem a je plně v kompetenci vedoucího kurzu.

 

Pokud se na horách prudce změní počasí (silný déšť, vánice atd.), může agentura Sport-zone zvolit náhradní program.